УКАЗАНИЯ ЗА ГРИЖА НА УШИТЕ СЛЕД ПРОБИВАНЕ :
Измийте добре ръцете си, преди да започнете процедурата.
Нанасяйте гел или лосион поне два пъти на ден между обецата и ухото на предната и задна част на всяко ухо, без да сваляте обеците. Раздвижвайте обецата напред-назад докато нанасяте продукта.
Пазете пробитото място на ушите от: лак за коса, шампоан, сапун и други препарати. След измиване на косата, ушите се изплакват с бистра вода, подсушават се и се нанася продукта от серията „Грижа за ушите след пробиване” на STUDEX®, както е описано по-горе.
Препоръчително е по време на спорт новопробитото ухо да се поддържа сухо, а след приключване, да се третира с гел или лосион на STUDEX®.
Не докосвайте ненужно ушите и обеците си.
Моля, обърнете внимание на рисунката.
Важно е закопчалката винаги да е позиционирана в прореза на иглената част на обецата, така че да е „щракнала”. Нужно е да има поне малко разстояние между обецата и ухото, с цел да се осигури циркулация на въздух. По този начин се ускорява оздравителният период. Обеца, която седи твърде плътно и покрива пробитото място, може да причини инфекция.
Как, кога и защо да приемаме витамини?
Витамините не са бонбони!
Ако човек е здрав, храни се правилно, балансът на витамини и минерали обикновено е нормален. Но стресът, хормоналния дисбаланс, инфекциозни заболявания и други фактори водят до дефицит на хранителни вещества. За да се предотврати този дефицит, се препоръчва прием на витаминно-минерални комплекси.
Основни взаимодействия:
Вит. А се съчетава добре с Вит. С и Е, както и с желязо и цинк.Витамините от група "В" не са "приятели" един с друг. Вит. "В1" не трябва да се приема с В2, В3, В6 и В12. Вит. В12 не е съвместим с В2.Вит. С работи чудесно с А, Е, В5 и В9, но не се комбинира с В1 и В12.
Вит. D подобрява обмяната на калций и фосфор, но не се комбинира с Вит. Е.
Вит. Е се абсорбира слабо, когато се приема с Вит. D, магнезий, цинк и мед. Работи добре с А и С.
3 причини защо не трябва да стискате пъпки и комедони сами?
1. Когато стискате лицето си, вероятността да вкарате бактерии под кожата е много голяма, защото винаги по ръцете или под ноктите остават микроорганизми.
2. Може да ви се появят белези или пигментация.
3. Ще забавите естествения оздравителен процес на кожата.
Какво представляват пъпките?
Пъпките са лезии по кожата, които се появяват в резултат на възпаление на мастните жлези и се дължат на бактериална инфекция. Те могат да бъдат червени, пълни с гной или под формата на черни точки. В основата на космените фоликули са разположени мастни жлези, и когато в тях попаднат бактерии и мръсотия, се образува лезия.
Какво се случва, когато се появи пъпка?
Пъпката запазва възпалението и инфекцията, съдържаща се в лезията. При изстискане гнойта или отпадъците влизат в контакт с по-голяма повърхност на кожата. Така се увеличава вероятността да се появят повече пъпки навсякъде, където е имало контакт със замърсяването. Освен това е възможно докато се опитваме да махнем пъпката, вместо да бъде изведена навън, да избутаме гнойта по-дълбоко под повърхността на кожата.
Как да се справим с пъпката?
Оставена сама на себе си, една пъпка отнема около седмица, за да изсъхне. Все пак, ето някои хитринки, с които можете да се опитате да овладеете ситуацията.
- Нанасяйте крем или гел с 5% бензоил пероксид два пъти дневно върху пъпката, за да изсъхне по-бързо.
- Покрийте пъпката с пласт коректор за пъпки, за да се скрие червенината.
- Използвайте антибактериални средства като салицилова киселина или ретинол.
- Козметичните процедури също са доста ефективни. Те помагат пъпката да завехне по-бързо и да не остава белег по кожата.
Как да се предотврати акнето?
Пъпките могат да бъдат предизвикани от различни причини, включително и хормонални промени, стрес, неправилното почистване, тонизиране и овлажняване, излагането на замърсяване и прах. Можете лесно да контролирате ситуацията като поддържате кожата си идеално чиста по всяко време, особено когато сте били изложени на слънце или замърсяване.
Добре е да правите поне два пъти в седмицата дълбоко почистване на кожата
Защо да започнем грижата за кожата навреме?
Градската замърсена среда и затворените помещения оказват влияние и върху кожата. Тя става повехнала, жълтава, груба, с комедони, акнеична и губи сиянието си. Апаратното почистване, съчетано с точната козметика, ще направи кожата ви жива, дишаща и защитена. Достатъчно е веднъж на всеки 30 - 40 дни, за да съживиш колагена в дълбочина.